Напій монахів і самураїв. Матча – корисний ноотроп

Поделиться:

Чай матча з'явився в Японії приблизно у 8 ст., завдяки японським монахам, що прибули в Китай для вивчення буддизму. Згодом ореол вживання розширився до наукових діячів, правителів государств, а самураї навіть включили його в повсякденне споживання. По своїй текстурі – це, подрібнений на кам’яних жерновах, чайний лист. 

Матча сьогодні – це не просто модний японський чай, а корисний ноотроп. Ноотропи, як відомо – речовини, що покращують роботу мозку. Позитивно впливають на пам'ять та можуть нівелювати стрес.  

 Корисні властивості

 

Класичний чаван матча на 80 мл, містить приблизно в два рази менше кофеїну ніж кава (еспресо), але дає суттєвіший заряд енергії для розумової діяльності людини.

Матча не виснажує нервову систему, як кава, навпаки – за рахунок наявності L-тіаніну, який благотворно впливає на роботу мозку - дає фокус уваги та спокійний стан думок одночасно, переводить роботу мозку з бета-хвиль до альфа-хвилі. І ми відчуваємо себе енергійними та зібраними. 

Як суперфуд, матча виводить з організму токсини, знижує рівень холестерину та багата на велику кількість потужних антиоксидантів. Перетерті листочки матча є дуже поживними і корисними. А при регулярному вживанні – сповільнує дегенерацію клитин, що уповільнює процес старіння!

Матча і йога 

В японській церемонії використовується тільки один вид чаю і це –  матча, тому вона має неабияке значення для всієї Японії. Церемонія матча є мистецтвом і духовною практикою. Але, головне, що матча — це процесс. І увага, вкладена в нього, обов'язково повернеться особливим тихим станом думок.

Згідно Сен-Но-Рікю, видатній фігурі в японській чайній церемонії, чотири фундаментальні принципи, що викладають суть чаю є гармонія, повага, чистота і спокій. Завдяки особливій дії, матча стає гармонійним союзником в практиці йоги. Наше улюблене поєднання –  ранкова церемонія матча і йогівська практика.
 

             

Напої на основі матча

На основі матча можна приготувати оригінальні та смачні напої і ми ділимося з вами улюбленими рецептами: 

  Знайти більше інформації про чаювання можна у нас в інстаграмі: oycha.official

Ласкаво просимо до чайного ком‘юніті! 

Сенча – найвідомійший зелений чай у Японії. Він відрізняється від інших зелених чаїв своїм методом обробки: листя Сенчі не смажать, а лише обробляють парою, а вже після – скручують у тонкі духмяні смужки, що нагадують хвойні гілочки.

Тисячі років тому цей сорт збирали монахи, а дозволити собі могли лише найзаможніші. OYCHA пропонує свіжий збір 2021 року з мальовничих регіонів “Країни Сонця, що сходить”, префектури Каґосіма ( Каґошіма).

Єдине, що від вас потребується – відпрацювати техніку заварювання цього ніжного сорту. Якщо заварку не перетримати, чай не буде мати гірчинки, лише легку терпкість та смак свіжої зелені в поєднанні з тропічними фруктами. 
свіжий, розкриваючий очі, елегантний органічний зелений чай

Антиоксидант — виводить тоскини з організму.
Класний для підтримання здорової ваги бо покращує метаболізм.

Японія, Удзі 700 м / 2022 р.
Свіжа зелень, тропічні фрукти - 300 мл , 75 *С, 2,5 гр, 3 хв.

КЕНІЯ + ранок = суперсила протягом усього дня. Кенійський чорний чай майже як кава третьої хвилі! І це не перебільшення, бо його склад — велика кількість свіжих чайних бруньок, які були ретельно зібрані на висоті 2000м над рівнем моря. Саме Кенійський чай як жоден інший наповнений корисними мінералами завдячуючи вулканічному грунту. На першому ж проливі ви вирушите в африканську країну величних водоспадів та екзотичних тварин, але одна заварка витримає лише 5 таких подорожей-проливів.

Сухофрукти, ягоди, прянощі  300 мл , 96 *С, 3 гр, 5 хв.

Дян Хуни – класичні представники червоних китайських чаїв. Вони ростуть у горах Цзингу, на півдні провінції Юньнань. Їх часто порівнюють з чорним чаєм, але Дян Хуни мають набагато більш виразний смак, який звучить солодше та дуже вишукано. А сорт Golden Tips містить велику кількість чайних тіпсів, що робить його смак і аромат особливо насиченим. Ці великі золотисті ворсисті буруньки мають солодкий смак: нотки гречаного меду переплітаються зі смаком темного шоколаду та карамелі. Не бійтеся пилового осаду, це нормально для цього сорту. Терпкість осаду тільки додасть до цього легкого і водночас насиченого сорту особливі смакові відтінки.

Гречаний мед, карамель, темний шоколад  300 мл , 96 *С, 4 гр, 5 хв.

Унікальний купаж, limited edition в колаборації з Zhygun-herbs : відбірні свіжі трави з полонин українських лугів в поєднані з органічним японським чаєм Сенча. Ранкове зілля - ідеальний початок твого дня, в тонкому балансі між травами та чаєм. Склад:  сенча, гінкго білоба, елеутерококк, ехінацея, звіробій, конюшина, конвалія, лимон, лофант, мате, стевія.

Унікальний купаж, limited edition в колаборації OYCHA з Zhygun-herbs. Ранок – час для заряду енергією, концентрації та натхнення на великі звершення. Відбірні свіжі трави з полонин українських лугів в поєднанні з органічним японським чаєм Сенча як найкраще підходять для цієї мети. Ранкове зілля - ідеальний початок твого дня, яким би він не був. Тонкий баланс між травами та чаєм дарує очищення думок, заспокоєння та ніжну для нервової системи бадьорість. Склад: сенча, гінкго білоба, елеутерококк, ехінацея, звіробій, конюшина, конвалія, лимон, лофант, мате, стевія.

Лимон, чай, трави  300 мл , 90 *С, 4 гр, 5-7 хв. 

 

 


 

Поделиться: